Fertichem - Radzanów 53B 26-807

e-mail: biuro@fertichem.pl, tel: 533-777-246

Nawóz Borium

NAWÓZ WE

KOMPLEKS BORU Z ETANOLAMINĄ

 

 

BORIUM to płynny nawóz zawierający bor w kompleksie z etanoloaminą specyficzny w profilaktyce i leczeniu niedoborów boru. Kompleksujące i nośne działanie etanoloaminy sprzyja wchłanianiu i translokacji boru w tkankach wegetatywnych, dzięki czemu jest szybko dostępny dla organów rośliny, które cierpią na jej niedobór. Bor wspomaga płodność kwiatów, co skutkuje lepszym zapyleniem, katalizuje ważne czynności enzymatyczne, takie jak synteza białek i lipidów oraz poprawia translokację cukrów. Dzięki specjalnej formule BOR umożliwia zrównoważony rozwój wegetatywny wszystkich uprawy gwarantujące plony o lepszej wielkości i jakości.

 

 

• Wysoka zawartość boru przy maksymalnej czystości składników.

• Całkowita rozpuszczalność w wodzie i szybka asymilacja korzeni i liści.

• Większa zawartość cukru w ​​owocach.

• Maksymalne zawiązywanie owoców, zapewniające optymalną plenność pyłkową.

• Lepsza elastyczność tkanin, unikanie rozdwajania się owoców.

• Zbiory o lepszej wielkości i jakości.

 

Opakowanie:

-1 L

-5 L

 

PAKOWANE:

16 opakowań po 1 L

4 opakowania po 5L

 

REJESTRACJA:

Nr. rej SIAN nr 0014362/15

 

SKŁAD:

Bor (B) skompleksowany

z etanolaminą (11%)

 

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE:

pH (1% w roztworze) 8,7

Gęstość (g/ml, 20°C) 1,38

Jasnożółty kolor

 

PODANIE:

Dolistne

Fertygacja

 

Forma:

Rozpuszczalny Płyn

 

                                                 

                                     

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostrzeżenia: Nie mieszać z produktami zawierającymi fosforany alkaliczne lub nadmierną zasadowość. Produkt dobrze wstrząsnąć przed użyciem. W przypadku ewentualnych mieszanek z innymi produktami przeprowadzić wstępne badania. Przestrzegaj wskazanych dawek. Produkt nie jest palny i jest stabilny w zwykłych temperaturach i ciśnieniach. Przechowuj produkt w odpowiednio wentylowanych pomieszczeniach i w załączonych temperaturach od +5°C do +35°C

 

 

W rolnictwie coraz częściej znajduje zastosowanie nawóz Borium, który używać można również w tak zwanym rolnictwie ekologicznym, gdzie znaczenie ma skład stosowanych preparatów. Nawóz ten uzupełnia niedobory boru, który jest jednym z ważniejszych mikroskładników w uprawie roślin.

 

Jego wyjściowa zawartość w glebach w naszym kraju jest dość niska, co skutkuje częstszymi zaburzeniami w rozwoju systemu korzeniowego rośliny i w efekcie pobieraniem niewystarczającej ilości wody i składników pokarmowych. Kończy się to zahamowaniem wzrostu rośliny, brakiem kwitnienia czy produkcją popękanych owoców pokrytych rdzą. Nawóz z borem pomaga uniknąć tego typu trudności podczas uprawy drzew i krzewów.

 

Nawóz Borium

 

Bor odgrywa ważną rolę w kwitnieniu roślin, wiązaniu owoców oraz lotności pyłków. Im mniej go w glebie tym plon jest mniej obfity. Niedobory tego pierwiastka wpływają też na pogorszenie walorów smakowych owoców, pojawienie się zdeformowanych egzemplarzy, wystąpienie rdzy na niektórych z nich. Takie plony trudniej też się przechowuje, gdyż szybciej niszczeją i gniją.

 

Analiza chemiczna gleby oraz stan roślin powinny wskazać moment, kiedy należy sięgnąć po nawóz. Jego stosowanie wyeliminuje problem zbyt wolno wzrastających grusz, jabłoni, czereśni czy śliw. Dodatek etanoloaminy wspomaga wchłanianie boru przez tkanki roślinne. Przyśpiesza on syntezę białek i lipidów, dzięki czemu rośliny bujnie kwitną i wydają duże i dorodne owoce.

 

Borium – cena preparatu w naszym sklepie

 

Fertichem poleca nawóz Borium, jako skuteczny i wydajny preparat o bezpiecznym działaniu nie tylko na rośliny, ale i na środowisko i otoczenie. Zalecane przez producenta proporcje mieszanki preparatu z wodą, w której bez problemu się rozpuszcza, pozwalają szybko uzyskać pierwsze efekty nawożenia.

 

W sklepie dostępne są dwie pojemności nawozu: 1 litr w cenie 36 zł oraz 5 litrów w cenie 162 zł. Na 100 litrów wody, należy dodać jedynie 100-150 ml płynu, więc z pewnością wystarczy on na dłużej. Dzięki ciekłej formie o wiele łatwiej go też rozprowadzić po nawożonym obszarze. Zachęcamy do wypróbowania działania tego środka.

Powrót

WYSOKA ZAWARTOŚĆ BORU

MAKSYMALNE ZAWIĄZYWANIE 
OWOCÓW I WARZYW

ZBIORY O LEPSZEJ 
JAKOŚCI I WIELKOŚCI

BOR Z ETANOLOAMINĄ

ZMAKSYMALIZUJ WZROST SWOICH UPRAW

NISKI WPŁYW NA ŚRODOWISKO

W TROSCE O ZDROWIE I NATURE

OCHRONA I ROZWÓJ UPRAW

SZANUJĄC PRZYRODĘ I ZDROWIE CZŁOWIEKA

POZNAJ NASZE PRODUKTY 

Sprawdź nas na facebooku

Wspólny cel, wspólna pasja          -