Aktualności

Aktualności

Nawożenie Organiczne

Nawożenie Organiczne: Klucz do Zrównoważonego Rolnictwa W obliczu rosnących wyzwań środowiskowych i zapotrzebowania na zrównoważone praktyki rolnicze, nawożenie organiczne zyskuje na popularności jako metoda wspierająca zdrowe uprawy i środowisko. Ale co dokładnie oznacza nawożenie organiczne i dlaczego jest tak ważne dla przyszłości rolnictwa? Co To Jest Nawożenie Organiczne? Nawożenie organiczne polega na wykorzystaniu naturalnych produktów, …

Czytaj

Bestcrop

Zwiększ Plony i Wzmocnij Kondycję Twoich Warzyw i Owoców z Nawozem BESTCROP Odkryj moc BESTCROP, innowacyjnego organicznego nawozu roślinnego, który rewolucjonizuje sposób, w jaki rolnicy i ogrodnicy podchodzą do uprawy warzyw i owoców. BESTCROP, stworzony z myślą o zrównoważonym rolnictwie, wykorzystuje siłę naturalnych składników, aby zwiększać wydajność i poprawiać kondycję roślin. Unikalna Formuła dla Maksymalnych …

Czytaj

Revivo

Odkryj Rewolucyjne Działanie Revivo: Rewitalizacja Gleby i Ukorzenianie Sadzonek Revivo – to innowacyjna specjalność w świecie nawozów, która zmienia podejście do hodowli roślin. Używając go dwa razy w sezonie — na początku i w połowie wegetacji — możesz znacznie poprawić zdrowie i płodność swojej gleby. Rewitalizacja Zmęczonych Gleb Gleby intensywnie wykorzystywane w rolnictwie często stają …

Czytaj

Wirus Mozaiki Tytoniu

Wirus Mozaiki Tytoniu w Uprawie Papryki i innych warzyw Jak Radzić Sobie z Wirusem Mozaiki Tytoniu w Uprawie Papryki i innych warzyw? W uprawie papryki, wirus mozaiki tytoniu (TMV) może być dużym problemem. Ten wirus może sprawić, że rośliny będą wyglądać źle i dawać mniej owoców. W tym artykule opowiemy, co to jest TMV, jakie …

Czytaj

Przygotowanie sadzonki przed wysadzeniem

Sadzonka po około 7 do 10 dni od wysadzenia, czerpie praktycznie cały nawóz i energię do wzrostu z bryły sadzonki. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie sadzonki przed jej wysadzeniem w gruncie.

Czytaj

Jak dbać o paprykę?

Po wysadzeniu papryki należy dbać o nią, aby roślina rozwijała się zdrowo i produkowała obfite plony. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji papryki po wysadzeniu.

Czytaj

Dlaczego warto wybrać nawozy pochodzenia organicznego

Stosowanie nawozów organicznych wydawałoby się idealnym rozwiązaniem do wykorzystania w sektorze rolniczym, biorąc pod uwagę, że zapewnia ono ochronę gleby i ekosystemu. Jednak od czasów rewolucji przemysłowej preferowane jest stosowanie nawozów sztucznych.

Czytaj

Jak poprawić rozwój upraw i zwiększyć wielkość owoców?

Kombinacja TAMAÑO E NUTRIEL F 20.20.20 zastosowana w uprawach jest niezwykle interesująca, ponieważ zaspokaja potrzeby hormonalne i organiczne upraw oraz dostarcza soli mineralnych, mikroelementów i witamin niezbędnych komórkom roślinnym do wzrostu i rozwoju w sposób skuteczny i wydajny, co przekłada się na lepszą produkcję jakościową i ilościową.

Czytaj

Stymulacja kwitnienia i zwiększenie ilości pąków i jakości plonów

PEGO i BORIUM to dwa kluczowe preparaty, do stymulacji kwitnienia i zawiązywania owoców, produkowane przez Włoskiego producenta Tecnobell SRL, które pomagają roślinom przezwyciężyć trudne fazy fenologiczne, takie jak faza przed kwitnieniem i po kwitnieniu. Istnieje kilka procesów hormonalnych, które rozpoczynają się po przejściu roślin w stan spoczynku.

Czytaj

Początek wegetacji w polu i pod osłonami

Bardzo ważnym czynnikiem przy wysadzeniu warzyw do gruntu na polu czy też pod osłonami, na przyjęcie się sadzonki ma wpływ temperatura. Przed wysadzeniem na miejsce stałe rośliny muszą być kontrolowane pod względem ich zdrowotności. Przede wszystkim, należy unikać sadzenia rozsady z widocznie zahamowanym wzrostem, co może być przyczyną porażenia wirusem.

Czytaj